Виховна робота 2019-2020 навчальний рік

  26 лютого для учнів 11-х класів відбувся відкритий урок із предмета «Захист Вітчизни» на базі 92-ї окремої механізованої бригади, яка базується в с. Клугіно-Башкирівка Чугуївського району. Цей урок поєднував у собі екскурсію військовою частиною, відвідування Кімнати бойових традицій, заняття з тактичної медицини та ознайомлення з індивідуальним озброєнням і амуніцією. Також учні переглянули відеофільм про те, як проходить служба бійців на передовій, вшанували пам’ять загиблих за незалежність України хвилиною мовчання.

  25 лютого відбувся літературний вечір «Слава Лесі вічно буде з нами» з нагоди відзначення дня народження Лесі Українки. Під час заходу учнів згадували цікаві сторінки з життя видатної поетеси, декламували улюблені рядки з творів та співали пісні на її вірші. Мета такого заходу – підняття престижу української мови та культури; орієнтація учнів на пріоритет духовно-моральних цінностей; розвиток та реалізації творчих, інтелектуальних та духовних інтересів дітей.

  20 лютого відбулася урочиста лінійка з нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні «Нескорені. Їхні душі на небесах», мета якої формувати патріотичну компетентність, виховувати шанобливе ставлення до українців, які віддали своє життя, захищаючи суверенітет України. Під час заходу учні згадали події 2013 року, переглянули документальне відео та вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання.

   17 лютого в закладі було проведено урок-реквієм «Болить і досі всім Афганістан» за участі працівників Харківського історичного музею. На захід був запрошений воїн-афганець Ломакін Г.А., який розповів про події афганської війни та представив свій документальний фільм. Мета цього заходу – виховування поваги і шани до воїнів-інтернаціоналістів, до трагічної сторінки нашої історії.

    Закінчився місячник «Здорове покоління», під час якого були проведені  тематичні просвітницькі заходи, що були спрямовані на формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я й надання учням корисної інформації, яку вони зможуть застосувати в повсякденному житті для його збереження та покращання.

   13 лютого відбулася гра «Шалені перегони» з нагоди Дня Святого Валентина, де між собою змагалися дівчата та хлопці 8-11-х класів. Під час гри учні показали свої знання із різних галузей науки й мистецтва; хлопці демонстрували вміння плести коси, а дівчата – зав’язувати краватки. Перемогу здобули дівчата. Вітаємо! Але головне – це добрий, піднесений настрій та шквал позитивних емоцій, які отримали і гравці, і глядачі.

   У закладі продовжується робота щодо профілактики булінгу в учнівському середовищі. Так, з 10 по 13 лютого для учнів ліцею були проведені години спілкування «Кібербулінг або агресія в Інтернеті. Способи розпізнавання та захисту», мета яких – донести до учнів основні проблеми кібербулінгу, зменшити рівень негативного впливу Інтернету на психологічне, емоційне і фізичне здоров’я дитини, розширити та поглибити знання про безпечний Інтернет, навчити аналізувати інформацію з Інтернет – простору, розвивати вміння спілкуватися в соціальних мережах та чатах.

   12 лютого учні ліцею відвідали виставу «Любов» Харківського академічного драматичного театру  імені Т.Г. Шевченка. Діти були вражені незвичайною постановкою, де заміксовано містицизм, рок-музику і дослідження на тему «Що таке любов?».

   У рамках місячника «Здорове покоління» протягом тижня, з 27 по 30 січня, пройшли вечори запитань та відповідей «10 способів покращення самопочуття». Мета цього заходу – розповісти учням про вплив настрою та емоцій на самопочуття; вчити їх прийомам покращення настрою; розвивати уміння оцінювати свій емоційний стан, використовувати різні способи для самозаспокоєння; виховувати доброзичливість у спілкуванні, позитивізм.

     27 січня з нагоди відзначення Міжнародного Дня пам‘яті жертв Голокосту був проведений урок пам’яті «Голокост».  Під час заходу педагоги поглибили знання учнів про Голокост та причини його виникнення. Головна мета заходу – формувати основу культури міжнаціональних відносин; виховувати почуття гуманності та вчити співчувати, співпереживати ближньому,  пам’ятати про трагічні події,  про мільйони євреїв, ромів і представників інших меншин, які під час Другої світової війни були знищенні  через свою етнічну чи національну приналежність.

    У закладі продовжується робота щодо профілактики буллінгу в учнівському середовищі. Так, з 27 по 30 січня для учнів 10-х класів з метою формування в них нетерпимості до проявів агресії, сприяння протистоянню різним видам насильства були проведені тренінгові заняття «Не проявляй безсилля – ти сильніший насилля».

У рамках місячника «Здорове покоління» протягом тижня, з 20 по 24 січня, проходили такі заходи: бесіди за «круглим столом» «Що ми їмо?», тематичний діалог «Міфи та правда про здоров’я», рольова гра «Суд над алкоголем та курінням». Метою цих заходів було формування в учнів відповідального ставлення до власного здоров’я та власних вчинків і цінностей, спрямованих на зміцнення та збереження здоров’я.

21 січня учні 8-х класів відвідали експозицію «Слобожани» у Харківському історичному музеї. Ця виставка розповідає про культуру нашого регіону і охоплює історію Харківщини з давніх часів до ХХ століття.

Упродовж тижня, з 13 по 17 січня, у рамках місячника «Здорове покоління» проходили такі заходи: етичний тренінг «Як можна удосконалити свій душевний стан?», бесіди за «круглим столом»  «7 правил здорового способу життя», виставка колажів «Підступні вороги здоров’я», години спілкування «Здоров’я людини – найголовніша цінність». Метою цих заходів було усвідомлення учнями цінності власного здоров’я, виховання в них культури здоров’я, прищеплення засад здорового способу життя.

3 грудня з нагоди Дня Збройних Сил України для учнів 8-9-х класів  були проведені спортивні змагання «Козацькі розваги». Під час заходу учні стрибали в мішках, долали перешкоди, тощо. Команди продемонстрували свою згуртованість, вміння змагатися, взаємоповагу та згаємодопомогу. Такій захід  спонукає учнів до занять фізичною культурою, розвиває фізичні та вольові якості, сприяє патріотичному вихованню, осмисленню себе, своєї особистості як частини великого українського народу; пробуджує національну свідомість. Переможцями стали учні 9-А класу. Так тримати!

     29 листопада  закінчився місячник правової освіти  та попередження правопорушень, під час якого проходили такі тематичні виховні заходи: години спілкування «Там, де права, там і відповідальність», «Принципи рівності», конкурс творів «Право в моєму житті», інтерактивне спілкування «Форми насильства», тренінг «Свої права добре знай, їх шануй і захищай», виставка плакатів «Ми і наші права», інформаційні години «СНІД: подумай про майбутнє – обери життя», цикл бесід «Що таке толерантність?», «Шкода та користь Інтернету». Ці заходи проходили з метою формування в здобувачах освіти загальнолюдських цінностей, зокрема морально-етичних; виховання поваги до закону, відповідальності, вироблення в дітях імунітету до негативних впливів, профілактики асоціальних проявів у поведінці здобувачів освіти, надання їм допомоги та захисту. 

20 листопада було проведено засідання «круглого столу» з нагоди відзначення Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. Учні переглянули відеоспогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, згадали твори українських письменників та поетів, присвячені подіям того часу, й вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні.  Учасники заходу також закликали всіх учнів школи берегти пам’ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам’яті 23 листопада.

14 листопада відбулися вибори Мера «Шкільного містечка». Відповідно до рішення виборчої комісії  до участі у виборах було  допущено  5 кандидатів, а саме: Ожийову Марію, ученицю 9-А класу, Токаря Максима, учня 9-Б класу, Мартиненка Олега, учня 10-А класу, Кузьменко Олександру, ученицю 10-Б класу, Жижневську Ярославу, ученицю 10-В класу. Протягом тижня, з 7 по 13 листопада,  кандидати провели зустрічі з виборцями, презентували свої програми, розповіли про плани щодо розвитку шкільного самоврядування.Переможцем перегонів став учень 10-А класу Мартиненко Олег. Вітаємо та бажаємо успіхів! Запрошуємо всіх, хто має бажання  співпрацювати з новообраною мерією, на засідання, яке відбудеться 19 листопада.

Закінчився місячник протипожежної безпеки, під час якого відбулися профілактичні заходи, а саме: міні-лекторій  «Причини пожеж та правила пожежної безпеки», години спілкування «Наш друг і ворог – вогонь!», бесіди «Причини пожежі – недбалість» та інші. Також протягом місяця учні переглядали навчальні відеофільми, складали кросворди та вірші.

24 жовтня учні 10-х класів  відвідали військову частину в с. Клугіно-Башкирівка, де базується 92-га окрема механізована  бригада імені кошового отамана Івана Сірка. Захід поєднав у собі екскурсію військовою частиною, ознайомлення з бойовою технікою, автомобілем медичної служби, індивідуальним озброєнням і амуніцією. Також учні  відвідали Кімнату бойових традицій, вшанували пам’ять загиблих на Сході бійців та взяли участь у стилізованих заняттях із тактовної медицини.  Ця екскурсія була організована у рамках програми «Український патріот», що започаткована командиром частини, та з метою набуття учнями знань про функції Збройних Сил України, їх характерні особливості, засвоєння основ домедичної допомоги та професійної орієнтації молоді до служби у Збройних Силах України.

23 жовтня з нагоди відзначення  Дня вигнання з України нацистських окупантів відбувся краєзнавчий урок  «Збережемо пам’ять про подвиг земляків» із залученням працівників Харківського історичного музею. Учні продовжили знайомство з трагічними подіями Другої світової війни та з подвигами своїх земляків, які відстояли незалежність України.

9 жовтня наші учні відвідали виставу «Дуже проста історія» Харківського державного академічного драматичного театру імені Т.Г. Шевченка за п’єсою сучасного київського драматурга Марії Ладо. У виставі діють люди, тварини та небожителі. Глядачі були зворушені до болю реальною і до сміху правдивою історією, змальованою з життя. Саме своєю простотою вона і приваблює.

2 та 3 жовтня з метою сприяння формуванню інтересу до читання, розкриття значення книги в житті людини та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек у 8-х класах школи-інтернату проходили бібліотечні уроки.

23 і 24 вересня з метою  виховання в учнів патріотичних почуттів, прищеплення гордості за свій народ, за історичне минуле нашої держави та розширення знань учнів про підпільний та партизанський рух на Харківщині під час окупації й з нагоди Дня партизанської слави у школі-інтернаті проходили години історичної пам’яті «Живе в народі пам’ять про героїв» і відбулася лекція співробітників Харківського історичного музею «Партизанські стежки Харківщини».

18 вересня учні відвідали лекцію «Твоя країна – Україна» у Харківському планетарії. Під час заходу познайомилися із зоряними міфами України, ще більше дізналися про видатні постаті України й цікаво та результативно провели свій вільний час.

Із 16 по 20 вересня відбулися заходи з нагоди Всеукраїнського тижня протидії боулінгу, а саме: тренінги «Шкільному булінгу скажемо – НІ!», години відвертого спілкування «Не допускай  проявів булінгу над собою. Допоможи другові», єдиний урок «Стоп булінг». Також упродовж зазначеного тижня проходили години спілкування «Свобода та людська гідність – базові цінності особистості».  Мета цих заходів – ознайомлення  учнів з поняттям булінгу, його видами та проявами, розвиток навичок конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування, формування негативного ставлення до булінгу.

Протягом тижня, з 9 по 12 вересня, проходили години спілкування «Розум багатіє від того, що він отримує, а серце – від того, що воно віддає» з метою формування в учнів стійких моральних якостей, потреб, почуттів, навичок і звичок поведінки на основі ідеалів. Під час заходу педагоги наголосили на тому, що найосвіченіша людина може стати найгіршим злочинцем, якщо не розуміє і не поділяє загальнолюдських цінностей.

З метою розкриття здібностей, талантів і можливостей кожного учня 12 вересня відбувся кастинг вокалістів, декламаторів і майстрів драматичного мистецтва.