Про нашу школу


Рік заснування:

2009 рік (рішення XLІІ сесії V скликання Харківської обласної ради від 25.05.2009).

Лариса Георгіївна Карпова – перший директор школи «Обдарованість», яка очолювала заклад з 2009 по 2017 роки, – нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, Заслужений працівник освіти України, доктор педагогічних наук, учитель-методист, учитель вищої категорії.

За час свого керівництва Лариса Георгіївна створила сучасний, інноваційний навчальний заклад – спеціалізовану школу природничо-математичного напряму для талановитих дітей Харківщини, який сьогодні є одним з провідних закладів загальної середньої освіти області та України.

З 2010 року під науковим керівництвом Лариси Георгіївни в школі здійснюється дослідно-експериментальна робота, отримано статус експериментального навчального закладу Всеукраїнського рівня. Розроблено та впроваджено модель системи проектування розвивального освітнього ландшафту навчального закладу. З метою виховання успішної особистості з активною життєвою позицією налагоджено дієву співпрацю з вищими навчальними закладами Харкова, на базі яких реалізовано програму додаткової профільної освіти для учнів школи.

Завдяки створеній системі роботи з талановитими учнями, починаючи з 2014 року школа щороку входить до трійки найкращих закладів Харківської області за кількістю переможців обласного та фінального етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та є абсолютним лідером за кількістю переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. 11 учнів стали стипендіатами Президента України.

Двічі (у 2012 та 2015 роках) школа здобувала золоті медалі та дипломи переможця Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти України».

За роки роботи у школі Ларисі Георгіївні вдалося створити компетентний, творчий педагогічний колектив, що здатний до нових звершень та продовження крокування траєкторією розвитку, закладеною її першим керівником.

Комунальний заклад «Харківський науковий ліцей-інтернат “Обдарованість”» Харківської обласної ради – спеціалізований заклад загальної середньої освіти для здібних і талановитих дітей із сіл, селищ, міст Харківської області.

Мережа:

10 класів, 311 учнів.

У 2020 році 103 учня 11-х класів закінчили навчання у профільній старшій школі та отримали свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти. 34 з них  отримали медалі за досягнення у навчанні. 71 учень 9-х класів отримали свідоцтва про здобуття базової середньої освіти, з них 16 – з відзнакою. Усі учні 8-х і 10-х класів переведені до наступних класів.

Мова навчання:

Українська

Профільне навчання:

Навчально-виховний процес здійснюється за природничо-математичним та технологічним напрямами:

  • 8-мі та 9-ті класи – з поглибленим вивченням математики, біології та хімії;
  • 10-ті та 11-ті класи фізико-математичного профілю , біолого-хімічного профілю, інформаційно – технологічного профілю.

Педагогічний колектив:

43 педагоги, які мають вищу педагогічну освіту. Серед них: учителів-методистів – 8 чол., старших вчителів – 6 чол., мають знак «Відмінник освіти» – 5 чол. Вищу кваліфікаційну категорію мають 24 чол., першу кваліфікаційну категорію – 7 чол., другу кваліфікаційну категорію – 4 чол., категорію «Спеціаліст» – 8 чол.

Забезпечення харчуванням:

Гарячим безкоштовним харчуванням на 100% забезпечені усі учні ліцею-інтернату.

Гурткова робота:

У ліцеї працюють 10 гуртків і секцій: технічного моделювання, народного танцю, прикладного мистецтва, пауерліфтингу, волейболу, футболу, спортивного туризму, легкої атлетики, шахів, вокалу. 100%  учнів охоплено позанавчальною роботою.

Матеріально-технічне забезпечення: 

До послуг учнів 16 навчальних кабінетів, з них 2 комп’ютерних класи, оснащених сучасними ПК (22 шт.) з підключенням до мережі Інтернет, сучасні спортивна та тренажерна зали, спортивний майданчик зі штучним покриттям, їдальня, кабінет обслуговуючої праці, слюсарна та механічна майстерні, бібліотека (11500 екземплярів художньої літератури, 9700 – підручників  і навчально-методичної літератури), мультимедійне обладнання (14 комплектів).

Досягнення учнів:

У 2019/2020 навчальному році учнями ліцею-інтернату здобуто 71 перемогу на ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад. За підсумками обласних навчально-тренувальних зборів 6 учнів успішно пройшли відбір та були включені до складу команд Харківської області на фінальний етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та літератури, біології, екології, хімії, астрономії, інформаційних технологій. Учнями ліцею-інтернату здобуто 37 перемог на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, що стало найкращим результатом серед усіх закладів загальної середньої освіти Харківської області. Команди ліцею-інтернату стали переможцями фінальних етапів Всеукраїнських учнівських турнірів юних математиків, хіміків, біологів.

У вересні 2020 року портал Освіта.ua склав традиційний щорічний рейтинг найкращих закладів загальної середньої освіти України за підсумками проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року. П’ятий рік поспіль «Обдарованість» перебуває серед лідерів в Україні за якістю освіти. Цього року ліцей-інтернат посідає 56 місце в Україні серед понад 9 тисяч закладів та 2 місце в місті Харкові.