Про наш ліцей

Рік заснування:

2009 рік (рішення XLІІ сесії V скликання Харківської обласної ради від 25.05.2009).

Лариса Георгіївна Карпова – перший директор школи «Обдарованість», яка очолювала заклад з 2009 по 2017 роки, – нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, Заслужений працівник освіти України, доктор педагогічних наук, учитель-методист, учитель вищої категорії.

За час свого керівництва Лариса Георгіївна створила сучасний, інноваційний навчальний заклад – спеціалізовану школу природничо-математичного напряму для талановитих дітей Харківщини, який сьогодні є одним з провідних закладів загальної середньої освіти області та України.

З 2010 року під науковим керівництвом Лариси Георгіївни в школі здійснюється дослідно-експериментальна робота, отримано статус експериментального навчального закладу Всеукраїнського рівня. Розроблено та впроваджено модель системи проектування розвивального освітнього ландшафту навчального закладу. З метою виховання успішної особистості з активною життєвою позицією налагоджено дієву співпрацю з вищими навчальними закладами Харкова, на базі яких реалізовано програму додаткової профільної освіти для учнів школи.

Завдяки створеній системі роботи з талановитими учнями, починаючи з 2014 року школа щороку входить до трійки найкращих закладів Харківської області за кількістю переможців обласного та фінального етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та є абсолютним лідером за кількістю переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. 11 учнів стали стипендіатами Президента України.

Двічі (у 2012 та 2015 роках) школа здобувала золоті медалі та дипломи переможця Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти України».

За роки роботи у школі Ларисі Георгіївні вдалося створити компетентний, творчий педагогічний колектив, що здатний до нових звершень та продовження крокування траєкторією розвитку, закладеною її першим керівником.

Комунальний заклад «Харківський науковий ліцей-інтернат “Обдарованість”» Харківської обласної ради – спеціалізований заклад загальної середньої освіти для здібних і талановитих дітей із сіл, селищ, міст Харківської області.

Мережа:

10 класів, 303 учнів.

У 2022 році 94 учня 11-х класів закінчили навчання у профільній старшій школі та отримали свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти. 28 з них  отримали медалі за досягнення у навчанні. 67 учнів 9-х класів отримали свідоцтва про здобуття базової середньої освіти, з них 12 – з відзнакою. Усі учні 8-х і 10-х класів переведені до наступних класів.

Мова навчання:

Українська

Профільне навчання:

Навчально-виховний процес здійснюється за природничо-математичним та технологічним напрямами:

 • 8-мі та 9-ті класи – з поглибленим вивченням математики, біології та хімії;
 • 10-ті та 11-ті класи фізико-математичного профілю , біолого-хімічного профілю, інформаційно – технологічного профілю.

Педагогічний колектив:

45 педагогів, які мають вищу педагогічну освіту. Серед них: учителів-методистів – 10 чол., старших вчителів – 6 чол., мають знак «Відмінник освіти» – 4 чол. Вищу кваліфікаційну категорію мають 23 чол., першу кваліфікаційну категорію – 10 чол., другу кваліфікаційну категорію – 3 чол., категорію «Спеціаліст» – 9 чол.

Забезпечення харчуванням:

Гарячим безкоштовним харчуванням на 100% забезпечені усі учні ліцею-інтернату.

Гурткова робота:

У ліцеї працюють 10 гуртків і секцій: технічного моделювання, народного танцю, прикладного мистецтва, пауерліфтингу, волейболу, футболу, спортивного туризму, легкої атлетики, шахів, вокалу. 100%  учнів охоплено позанавчальною роботою.

Матеріально-технічне забезпечення: 

До послуг учнів 16 навчальних кабінетів, з них 2 комп’ютерних класи, оснащених сучасними ПК (22 шт.) з підключенням до мережі Інтернет, сучасні спортивна та тренажерна зали, спортивний майданчик зі штучним покриттям, їдальня, кабінет обслуговуючої праці, слюсарна та механічна майстерні, бібліотека (11500 екземплярів художньої літератури, 9700 – підручників  і навчально-методичної літератури), мультимедійне обладнання (14 комплектів).

Досягнення учнів:

Упродовж навчального року учні ліцею-інтернату брали участь в обласних конференціях на базі Харківського відділення Малої академії наук України:

 • VІ Обласній учнівській науково-практичній конференції Харківського територіального відділення Малої академії наук України в секціях «Фізика», «Інформаційні технології», «Літературна творчість», «Іноземна мова»;
 • в І етапі ХІІ Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України» у 2021 році.

Протягом навчального року учні нашого ліцею брали участь у багатьох конкурсах та фестивалях:

 • у 9-тій Міжнародній конференції “Нанотехнології та наноматеріали” NANO-2021у Львові, де учень нашого ліцею “Обдарованість” Поспелов Олександр, був єдиним представником закладів загальної середньої освіти;
 • міжнародному конкурсі Warsaw Invention Show у жовтні 2021 року, Олександра Корнейчук  посіла 1 місце;
 • у командній олімпіаді з фізичного експерименту TeamOlymps, де заняли 5 місце серед 32 команд з усієї України. Змагання проходили за підтримки КНУ імені Тараса Шевченка, Інституту теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова та Київського Академічного Університету;
 • у Міському бізнес-турнірі для учнів 8-11 класів м. Харкова у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті.;
 • протягом жовтня-грудня 2021 року приймали участь у XII Всеукраїнській інтернет-турнірі «Відкрита природнича демонстрація» Малої академії наук України, де команда учнів нашого ліцею стала лауреатом;
 • участь у фінальному етапі Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи» на базі Національного еколого-натуралістичного центроа учнівської молоді (Торохтій Карина – диплом ІІ ступеня, Власюк Артем – диплом ІІІ ступеня);
 • участь онлайн форматі у ХХIII хіміко-біологічний турнір імені І.І. Мечникова на хімічного факультету ХНУ імені В. Н Каразіна  для школярів 8-11 класів, де п’ятеро учнів стали переможцями;
 • участь у 21-й Міжнародній науково-практичній конференції «Різдвяні читання» на базі історичного факультету ХНУ ім.. В. Н. Каразіна;
 • у Всеукраїнському інтерактивному конкурсі «МАН – Юніор Дослідник» , де у номінації «Астроном-Юніор» І місце посіла Істоміна Софія;
 • участь у Національному етапі Олімпіади Геніїв  Малої академії наук (GENIUS Olympiad) – найбільшого конкурсу проєктів екологічного спрямування в світі, який щорічно проводиться в США, де  учениці «Обдарованості» відмінно представили нашу школу в цьому конкурсі: Кіра Остапенко (9-Б клас) здобула абсолютну перемогу – золоту медаль та Гран-прі в категорії «Музика/спів»; Анастасія Мудра (11-Б клас) –  срібну медаль в категорії «Наука»;
 • у Міжнародному конкурсі «GENIUS Olympiad 2022» найбільшого конкурсу проєктів екологічного спрямування в світі, який щорічно проводиться в США організацією «Terra Science and Education» у партнерстві з  Рочестерським технологічним інститутом, де Кіра Остапенко здобула абсолютну перемогу – золоту медаль в категорії «Музика».

У ІІ етапі конкурсу-захисту МАН здобуто 23 перемоги (І місце – 10, ІІ місце – 7, ІІІ місце – 6 ). На ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України наші ліцеїсти вибороли 3 нагороди – 1 золоту та 2 срібні медалі.

У вересні 2021 року портал Освіта.ua склав традиційний щорічний рейтинг найкращих закладів загальної середньої освіти України за підсумками проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Шостий рік поспіль «Обдарованість» перебуває серед лідерів в Україні за якістю освіти. За результатами ЗНО у 2021 році ліцей-інтернат посів 38 місце в Україні серед понад 9 тисяч закладів та 2 місце в місті Харкові.