Бібліотека

Перш ніж завітати до нашої бібліотеки, будь ласка,
ознайомтесь з правилами користування бібліотекою!

 

Знайомтесь: наша бібліотека

 

530-та річниця першої згадки про українське козацтво

25 лютого 2021 року. 8-Б клас. До 150 річчя від дня народження Лесі Українки. Знайомство з творчістю.

24 лютого 2021 року. 9-Б клас. “Скільки всього цікавого можна знайти на книжкових полицях!”

23 лютого 2021 року. 9-А клас. Живе творче спілкування на екологічну тему.

 

Нові надходження літератури в бібліотеку – 2021. Перегляд новинок читачами бібліотеки.

 

               

До уваги читачів!

Під час карантину закриті всі бібліотеки для відвідувачів. Надаємо інформацію про сайти, де ви зможете знайти  книжки, які вам потрібні, та прослухати їх.

АБУК – перша українська аудіокнигарня. (https://abuk.com.ua/)

Тексти книжок відтворюються за друкованою версією, без скорочень чи адаптації. Слухай – онлайн-бібліотека українських аудіокниг.

(https://sluhay.com.ua/)

До бібліотеки увійшли аудіокниги класичної української прози та поезії зі шкільної програми і твори сучасних письменників з авторським начитуванням. АудіоКниги українською – аудіокниги онлайн.

(https://4read.org/)

Найбільша колекція аудіокниг. Бажаємо приємного прослуховування книжок.

Зустрічайте новинки!

Календар знаменних та пам’ятних дат

МЕДІЙНО-ІНФОРМАЦІЙНА ГРАМОТНІСТЬ

 

А чи знали ви, що 14 лютого – ще й Міжнародний день книгодарування? Це чудова нагода поєднати два свята і подарувати коханим чоловікам, жінкам, дітям, батькам, друзям хорошу книжку. Такий подарунок буде завжди доречним, головне правильно підібрати чтиво. Поцікавтеся читацькими смаками близьких людей.    До речі, дарувати книжки можна не лише знайомим. Можете потішити хворих у лікарні, подарувати книгу бібліотеці (міській, сільській, шкільній).

 Всесвітній день книгодарування започаткувала американка Еммі Бродмур у 2012 році. Ідею підказав її маленький син, який запитав маму, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги. А дійсно, чому б разом з валентинкою не подарувати книгу? Адже це дивовижний спосіб поділитися любов’ю та прийняти участь в добрій справі!

  Подаруй книгу в Міжнародний день дарування книг – це добровільна ініціатива.

2 та 3 жовтня з метою сприяння формуванню інтересу до читання, розкриття значення книги в житті людини та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек у 8-х класах школи-інтернату проходили бібліотечні уроки.

   30 листопада учні нашої школи разом з бібліотекарями  відвідали ХІХ Міжнародну фотовиставку газети «День».
Проект реалізується в нашому регіоні за підтримки голови ХОДА Юлії Світличної. Вхід на виставку, що проходить у фойє ХНАТОБу, – безкоштовний.
«Ми стали першим – після національної презентації – регіоном, який прийняв цю гарну виставку, – відзначила на відкритті виставки керівник області. –  Ці світлини несуть непідробні емоції. Ви бачите, що це не постановні кадри, це справжня картина життя. Сподіваюся, що ця виставка дасть можливість краще зрозуміти Україну й українців, а також підбити підсумки 2017 року та зробити власні висновки. Чекатимемо на вас і наступного року».
Учні побачили 200 світлин, що відбивають життя України за цей рік. Усі, хто прийшов подивитися на роботи, що представлені на виставці, мали змогу проголосувати за кращу роботу.

 

    У нашій бібліотеці вже стало традицією проведення бібліотечних уроків, присвячених Всеукраїнському дню бібліотек. Цей рік не був винятковим.
На початку жовтня для учнів 8-х класів були проведені уроки за темою: «Людина у світі книг», де  діти познайомилися з історією виникнення книги та бібліотек, сучасними книгозбірнями, прийняли участь в інтелектуальному конкурсі та заповнили анкету: «Бібліотека моєї мрії…».

 

 

У рамках  проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя» 17 жовтня була проведена година спілкування з учнями 9-А класу «Українці – здорова нація».

 

Всесвітній день котів

Поради бібліотекаря
Пам’ятка батькам школярів про читання дітей в сім’ї

Читачі рекомендують
Видання для учнів
Додаткова література для читання

Бібліотеки в Інтернеті

Сучасні письменники України
Цікавинки про книгу
Лауреати Нобелівської премії з літератури