НМТ-2024

НМТ-2024: ОСОБЛИВОСТІ ВСТУПНИХ ІСПИТІВ

8 листопада 2023 року Верховна Рада України підтримала законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року», яким визначені особливості НМТ та модель його проведення у 2024 році.

НМТ у 2024 році складатимуть лише ті, хто планує вступати до закладів вищої освіти України. Тестування відбуватиметься у комп’ютерній формі. Вступники складатимуть іспит із чотирьох предметів. Обов’язковими будуть:

  • українська мова;
  • історія України;
  • математика;

ще один предмет на вибір.

На вибір можна буде обрати предмет:

  • українську літературу;
  • англійську мову;
  • біологію;
  • географію;
  • фізику;
  • хімію.

Вибір обовʼязкових предметів не випадковий. Українська мова є необхідним іспитом для вступу на будь-яку спеціальність в Україні, адже знання державної мови потрібне всім громадянам і є однією з умов для здобуття вищої освіти. Математика демонструє аналітичне й логічне мислення вступників — навички, необхідні для подальшого навчання у ЗВО. Знання з історії України формують уміння критично мислити, будувати й оцінювати причинно-наслідкові зв’язки, а також не піддаватися маніпуляціям та фейкам. Щодо предмета на вибір, то він показує індивідуальну освітню траєкторію вступників. Так вони можуть показати знання у тій галузі, яка необхідна для вступу, а університет — оцінити мотивацію до навчання.

На виконання завдань з кожного предмета учасники матимуть по 60 хвилин. Усі 4 тестування вступники складатимуть протягом одного дня у два блоки по 120 хвилин (2 предмети) з перервою між ними. У 2024 році така модель НМТ є найбільш прийнятною, адже враховує безпекову ситуацію. Так учасникам, яким потрібно подолати значну відстань до пункту тестування, потрібно буде лише один раз з’явитися до екзаменаційного центру. А ті, хто складатиме тестування за кордоном, зможуть це зробити у місцевих екзаменаційних центрах.

У 2024 році ДПА для учнів 9-х і 11-х класів не проводитимуть.

У межах підготовки до НМТ пробне тестування не проводитимуть. Проте Український центр оцінювання якості освіти має вчасно проінформувати учасників про специфіку тестування, зокрема оприлюднити демонстраційні варіанти тестів.

Бажаємо усім вступникам «Обдарованості» 2023/2024 навчального року успіхів у підготовці до НМТ!