Навчальна практика у Фізичній школі Малої академії наук України
2015/2016 навчальний рік для 51 учня 8-А і 10-А класів нашої школи закінчився навчальною практикою у Фізичній школі Малої академії наук України, яка була організована і проведена спеціально для наших учнів на базі Міжнародного центру дитячої наукової творчості MANLAB.CAMP у с. Пуща Водиця під Києвом і присвячена тематиці «Енергетика».
Для того щоб учні змогли робити повноцінні досліди, проводилися практичні роботи і лекції. Заняття доцента фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидата фізико-математичних наук Владислава Кравченка склали теоретичний курс «Енергетика», у якому подавалася інформація, починаючи від поняття «енергія» і закінчуючи поняттям «ядерна енергетика». Також діти прослухали лекцію декана інженерно-фізичного факультету Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», доктора технічних наук, професора Петра Лободи.
Лабораторні роботи були підібрані так, щоб учасники школи зрозуміли ті методи, якими користується енергетика. Виконання робіт лабораторного практикуму вели завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ», кандидат педагогічних наук Ігор Чернецький і науковий співробітник відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ», кандидат технічних наук Артем Атамась.
Учні 8-А класу виконали шість робіт лабораторного практикуму за темою «Основи енергетики», а учні 10-А класу – шість робіт за темою «Основи ядерної енергетики». Було складно і весело вивчати на практиці роботу електричних генераторів різних типів, з’ясовувати як залежить їх робота від електричного навантаження.
За час роботи школи учні побували на екскурсії в Головній астрономічній обсерваторії Національної академії наук України, робили спостереження за Сонцем у телескоп, а в останній день перебування у MANLAB.CAMP захищали практичні задачі, після чого всі отримали свідоцтва про навчання.
Керівниками навчальної практики були учитель фізики Суходольська Тетяна Олександрівна та учитель математики Довгань Наталія Петрівна.