Під час осінніх канікул учні 10-Б та 11-Б класів біолого-хімічного профілю стали учасниками навчальної практики, організованої ліцеєм на базі Національного університету харчових технологій у м. Києві.
За ініціативи професорки кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Юлії Камбулової була розроблена програма практики, яка передбачала поєднання набуття теоретичних знань і практичних навичок із основних напрямів діяльності підприємств харчової промисловості.
Найбільш плідними і цікавими заняттями в університеті для учнів «Обдарованості» стали практичні роботи на кафедрах Навчально-наукового інституту харчових технологій. Наші ліцеїсти мали змогу попрацювати в справжній хімічній лабораторії кафедри харчової хімії; власноруч виготовити м’які сири та їх продегустувати; виготовити різноманітні цукерки, карамель та оцінити їх відповідність вимогам державних стандартів; навчитися виробництву тостового хліба і різним способам формування здобних хлібобулочних виробів. Особливим подарунком для учнів стали екскурсії на підприємство «Spraga Ukraine» з виробництва напою «Комбуча», де наші вихованці мали змогу якісно оцінити та виставити критерії виробам компанії, та данську пивоварню «Carlsberg Ukraine», яка презентувала для кожного з учасників свою продукцію у вигляді наборів квасу та лимонадів.
Ключовою подією стало проведення конкурсу на кращого технолога, проведеного кафедрою технології хлібопекарських і кондитерських виробів. Учні проявили майстерність у виготовленні кексів, їх презентації, а якість готової продукції і перемогу в номінаціях «Креатив», «Унікальність», «Делікатність», «Гармонійність» визначала фахова комісія викладачів і магістрантів кафедри. Участь у конкурсі викликала багато бурхливих емоцій і позитивних вражень. Усі команди були відзначені грамотами переможців, а виріб, що здобув приз глядацьких симпатій, нагороджений дипломом університету.
Дуже швидко сплинув робочий тиждень і наші ліцеїсти повернулись додому. У них залишилися не лише гарні спогади про університет, але й поглибились навички роботи в команді, комунікації між собою, зі студентською спільнотою, з викладачами; вони занурились у атмосферу справжніх лабораторних і практичних занять, де проявили свої креативні творчі здібності.
Сподіваємося на подальшу співпрацю з Національним університетом харчових технологій, де завжди раді вітати наших учнів, у тому числі як вступників і студентів.