UA:Війна. Недоспівана колискова

В останній день травня 2023 року учень 10-А класу нашого ліцею, тимлідер команди з селища Есхар Чугуївського району, Володимир Васильєв, та членкині ГО «Українська античність», педагоги нашого ліцею Юлія Гвоздецька та Наталія Піщуліна стали учасниками Конференції до Міжнародного дня захисту дітей «UA:Війна. Недоспівана колискова», яка була організована Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з Офісом Президента України.

Назва заходу невипадкова: через вторгнення росії колискові пісні для своїх дітей не доспівали тисячі батьків, ці пісні не дослухали тисячі дітей. У новій реальності ці перервані колискові звучали не біля ліжечка дитини, а у підвалах, коридорах, станціях метро, тамбурах евакуаційних вагонів, підвалах. Колискові стали іншими: в них благання до Бога зберегти дитину, відвести лихо, залишитися всій родині в живих.

Учасниками заходу стали Олександр Кубраков – віце-прем’єр-міністр з відновлення України,  міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України,  Олександра Азархіна – заступник міністра охорони здоров’я України; Оксен Лісовий –міністр освіти та науки України; Тетяна Ломакіна – радниця-уповноважена Президента України з безбар’єрності; Лілія Дроздик – керівниця  комунікаційного напряму благодійного фонду savED; Тимофій Милованов – президент  Київської школи економіки (проєкти відбудови); Мустафа Найєм – модератор, голова Агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, діти-активісти.

На ІІІ Сесії (ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ ДЛЯ ЖИТТЯ ДИТИНИ) були розглянуті важливі питання:

– порушення прав дітей на освіту, медицину, інші права через агресію росії,

– фізична та ментальна реабілітація дітей, що постраждали внаслідок війни,

– відбудова зруйнованої освітньої інфраструктури: дитсадочків, шкіл, університетів,

– відбудова медичної інфраструктури: дитячих лікарень, пологових, санаторіїв,

– будівництво укриттів у закладах освіти та медицини,

– адаптація освітніх програм, розробка інноваційних та дистанційних методів навчання,

– доступ до освітніх ресурсів, підтримка дітей та їхніх сімей.

Володимир Васильєв презентував дитячий проєкт відновлення, розказав про етапи та особливості підготовчої роботи, розповів про відкриття кінотеатру в селищі Есхар з метою «лагідної українізації», поділився враженнями та майбутніми планами своєї команди.

Кожен має зробити щось по своїх силах і це поєднається у велику справу задля нашого спільного майбутнього. «Діти – те, заради кого варто об ’єднатися. Україна має стати кращою для дітей після Перемоги» – резюмували учасники конференції.

 

Залишити відповідь