Виховна робота

  Закінчився екологічний двомісячник «Зелена весна 2019», під час якого учні школи-інтернату облаштовували прилеглу територію, висадили 1000 квітів та 20 фруктових дерев, привели до ладу спортивне поле. Метою цих заходів було забезпечення чистоти довкілля  виховання любові до природи, формування в учнях прагнення берегти, примножувати її. А також набуття вмінь і навичок діяльності в природі

   7 травня учні відвідали пам’ятник загиблим воїнам на вул. Луї Пастера та вшанували хвилиною мовчання загиблих воїнів-визволителів і поклали квіти до пам’ятника.

   Протягом тижня з 15 по 19 квітня з метою уникнення випадків травмування учнів на залізниці були проведені профілактично-роз’яснювальні заходи: бесіди «Причини травмування громадян на залізничному транспорті» та години спілкування «Правила безпеки громадян на залізничному транспорті».

   У рамках Всеукраїнського тижня громадського здоров’я та з метою формування в учнях здорових звичок та відповідального ставлення до власного здоров’я 17 квітня відбувся конкурс відеороликів, присвячених здоров’ю.

   8 квітня для учнів 8-11-х класів відбувся Всеукраїнський урок «Громадське здоров’я»  із нагоди Всесвітнього дня здоров’я, у рамках якого були висвітлені питання громадського здоров’я, формування здорових звичок та відповідального ставлення до власного здоров’я.  

   Із 9 по 12 квітня були проведені заходи  до Всесвітнього дня космонавтики та авіації, а саме: інформаційна година «Леонід Каденюк – перший український космонавт», години спілкування «Гагарінський старт»  (участь підприємств Харкова в гагарінському старті), тематична лекція працівників Харківського планетарію  «Україна – космічна держава».  Ці заходи мали на меті ознайомити учнів з історією космонавтики, її творцями, розкрити роль українських вчених у розвитку космонавтики, ознайомити учнів із життям та досягненнями першого українського космонавта Леоніда Каденюка,  розповісти деякі  цікаві й захопливі космічні факти.

   Протягом тижня з 1 по 5 квітня в рамках екологічного двомісячника були проведені просвітницькі бесіди «Збережемо воду чистою», «Сторінками Червоної книги», години спілкування «Збережемо природу для майбутніх поколінь», засідання «круглого столу»  за темою «Екологія душі, тіла й природи». Також учні брали участь в екологічній акції «Чиста школа – чисте місто».  Мета цих заходів – формування відповідального і дбайливого ставлення до природи, розуміння цінності природи як джерела матеріальних та духовних сил суспільства, формування потреби свідомого дотримання екологічних моральних і правових принципів природокористування, розвиток активної  участі в суспільно-корисній праці по захисту, догляду та оптимізації стану оточуючого середовища.

   Протягом тижня з 25 по 29 березня в рамках місячника безпеки дорожнього руху були проведені такі заходи: уроки «Безпека дорожнього руху – це життя», виставка малюнків «Правила дорожнього руху очима учнів», години спілкування «Безпека дорожнього руху залежить від кожного», виставка плакатів «Дорожня грамота». Також протягом тижня учні переглядали тематичні навчальні фільми. Мета цих заходів – попередження серед учнів нещасних випадків на дорогах.

   Також у школі продовжується робота з профілактики булінгу. Протягом тижня з 25 по 29 березня відбувалися тренінгові заняття «Не проявляй безсилля – ти сильніший за насилля», інтерактивне заняття «Кібербулінг. Як його розпізнати?» та уроки відвертого спілкування «Наш клас – зона вільна від булінгу?»

   12 березня в школі-інтернаті відбувся виховний захід до Дня початку кримського спротиву. Мета цього заходу – утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства; спонукання особистості до активної протидії українофобству, аморальності, сепаратизму, шовінізму, фашизму, сприяння набуттю учнями патріотичного досвіду на основі спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів.

   Продовжується місячник безпеки дорожнього руху, тому протягом тижня з 11 по 15 березня були проведені цільові виховні заходи, метою яких є повторення учнями знань з безпеки дорожнього руху, засвоєння ними норм безпечної поведінки.

   14 березня з нагоди  Дня українського добровольця та з метою вшанування мужності  й героїзму захисників незалежності України, сприяння зміцненню патріотичного духу серед учнів, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих батальйонів було проведено засідання «круглого столу» за темою «Не буває народу без історії, а історію творять люди» за участі працівників Харківського історичного музею.  Під час заходу учні згадали про героїчне минуле українських добровольців та сьогодення й ушанували    пам’ять загиблих хвилиною мовчання.      

   28 лютого в школі-інтернаті проходив конкурс талантів «Міс”Обдарованість”». У конкурсі взяли участь такі учениці: Шевцова Марія, 8-А клас; Бурейко Наталія, 8-Б клас; Антюкова Ніколь, 9-Б клас; Дуб Владислава, 9-Б клас; Кравченко Анжела, 10-А клас; Долбунова Єлизавета, 10-Б клас, Шутенко Анастасія, 10-В клас. Під час заходу дівчата продемонстрували свої таланти, уміння спілкуватися рідною мовою й  надавати цікаві відповіді на складні та неочікувані запитання.  Переможницею стала Шутенко Анастасія. Вітаємо та бажаємо подальших успіхів!

   27 лютого до учнів школи-інтернату завітали студенти та педагоги Харківської державної академії фізичної культури, які провели майстер-клас з черлідингу. Дівчата з захопленням виконували запропоновані вправи, а далі до них приєдналися і хлопці. Зустріч була цікавою та продуктивною.

   25 лютого з нагоди відзначення дня народження Лесі Українки в школі-інтернаті відбувся літературно-музичний вечір «Мені доля подарувала щастя залишити свій слід на землі», який організували учні 9-Б класу. Під час заходу учні декламували вірші відомої поетеси не тільки рідною, а й іноземними мовами. Головне – вони змогли передати силу й красу її поетичного світу та продемонстрували почуття любові й шани до відомої української письменниці. Особливо глядачів вразила пісня у виконанні  Кузьменко Олександри, яку учениця присвятила Лесі Українці.

   У закладі продовжується робота щодо протидії булінгу. Так з 25 по 28 лютого для учнів 8-10-х класів проходили тренінги «Не виявляй безсилля – ти сильніше насилля». Під час тренінгів учні з’ясовували питання, що таке булінг та хто такі булери, й складали листівку «Як не стати жертвою булінгу».

   14 лютого з нагоди Дня Святого Валентина у школі-інтернаті проходив літературно-музичний вечір ««Je  t’aime». Під час заходу лунали вірші відомих українських поетів про кохання та сучасні українські пісні. Протягом дня працювала святкова пошта та відбувався флешмоб «Знайди свою половинку».

   Із метою вироблення толерантності до проблеми булінгу, розвитку співчутливого ставлення до жертв насилля, навичок надання та отримання допомоги 13 лютого відбулися єдині уроки «Стоп булінг!».  

   У рамках місячника «Здорове покоління» учні 8-10-х класів взяли участь у шкільному літературному конкурсі «Ми за тверезе життя». У своїх творах діти зазначали: «Тверезість – збереження чистоти  вчинків, розуму, спроможності бачити світ ясними очима» (із твору учениць 10-Б класу Тригуб Анни та Безхутрої Марини). Шепілова Ганна написала: «Якщо ми хочемо досягти успіху в житті, ми повинні бути тверезими людьми. Саме тверезість зможе змінити життя нашого суспільства на краще й різко підвищити добробут населення. Адже майбутнє за тверезими людьми!»  Переможцями конкурсу стали учениця 10-Б класу Озябла Аліна та Варунц Лев, учень 10-А класу. Вітаємо!

   Також протягом тижня з 4 по 8 лютого проходили такі просвітницькі заходи: бесіди-роздуми «Соціальна складова здоров’я», засідання «круглого столу» за темою «Моє здоров’я – моє щасливе майбутнє» та інформаційні години «Здорове харчування – запорука довголіття».  Метою цих заходів було поглибити знання учнів щодо чинників, які сприяють збереженню здоров’я, працездатності й довголіття, формувати бажання вести здоровий спосіб життя, а також  виховання почуття відповідальності за збереження свого здоров’я.  

   6 лютого учні 8-10-х класів побували на виставі «Чортів Млин» Харківського державного академічного театру ляльок імені  В.А. Афанасьєва. Відвідавши виставу, учні дійшли висновку, що лялька може не лише передавати ліричні стани своїх героїв, а  й відображати психологічні рухи душі своїх персонажів, не втрачаючи при цьому комічності характерів.

   У рамках місячника «Здорове покоління» 31 січня відбувся захист проектів зі створення антінікотинової, антиалкогольної та антинаркотичної реклами.  Переможцями стали учні 8-А класу. Вітаємо!

   28 січня  для учнів школи-інтернату відбувся урок-реквієм «Свіча Голокосту не згасне», присвячений Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту.  Захід проходив під гаслом «Неможливо розповісти про геноцид, але й замовчувати його не можна». Під час уроку учні продовжили знайомство з трагічним минулим народу, з’ясували особливості трагедії Голокосту, його причини, а також вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.        

   Із нагоди відзначення Дня пам’яті Героїв Крут  для учнів школи-інтернату пройшли засідання «круглого столу» за темою «Битва під Крутами: вони були такими молодими…»  та інформаційні години «Пам’ятаємо про Крути».  Метою цих заходів було розкриття суті та причин трагедії під Крутами, виховання в учнях інтересу й поваги до історичного минулого своєї країни, виховання почуття національної гідності, гордості за свою Батьківщину та народ, поваги до історії власного народу.

   З 21 по 24 січня у закладі проходили заходи із нагоди Дня Соборності України, а саме: уроки Соборності «Єднання заради незалежності», засідання «круглого столу» за темою «Історія та сьогодення української Соборності», до участі у якому були запрошені працівники Харківського історичного музею. Метою цих заходів було поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу, виховання в підростаючому поколінні глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, людської гiдностi, формування національної свідомості учнів та рис громадянина української держави. Під час вищезазначених заходів учні вшанували пам’ять загиблих за незалежність України хвилиною мовчання. Також протягом тижня із 21 по 25 січня працювала тематична виставка робіт вихованців гуртків.

   Із 14 по 24 січня у рамках місячника «Здорове покоління» та з метою формування в учнях прагнення вести здоровий спосіб життя, підвищення їхнього санітарно-гігієнічного рівня, вироблення вміння протистояти тиску середовища в набутті негативних звичок, виховання відповідальності, дбайливого ставлення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих проходили такі заходи: бесіди «Гігієна праці та відпочинку учня», «Особиста гігієна та здоров’я», просвітницький тренінг «Що руйнує нам здоров’я?», інтерактивне спілкування «Я здоров’я збережу – сам собі допоможу»

  11 грудня учні 8-11-х класів взяли участь у конкурсі ораторів «Україна – європейська держава», який проходив у  рамках Тижня права. Антюкова Ніколь, учениця 9-А класу, здобула І місце, ІІ місце посіла Стриженко Поліна, учениця 8-А класу, ІІІ місце – Медведєва Олександра, яка навчається у 11-Б класі. Вітаємо та бажаємо подальших перемог!

  5 грудня з нагоди Дня Збройних Сил України відбувалися спортивні змагання для учнів 8 та 9 класів. Мета цього заходу – зміцнення здо-ров’я, виховання любові до фізкультури та спорту, почуття дружби, колективізму. Перемогла команда учнів 8-А класу, яка отримала солодкий приз. Так тримати!

   Під час заходу присутні вшанували пам’ять загиблих військових за незалежність та цілісність України хвилиною мовчання.

   У період із 19 по 24 листопада відбувалися заходи з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору  та політичних репресій: уроки історичної пам’яті «Голодний рік — голодний вік», тематична лекція співробітників Харківського історичного музею. Учні нашої школи взяли участь в акції «Запали свічку пам’яті» та переглянули фільм «Колос правди». Метою цих заходів було поглиблення знань дітей про трагічні події 1932-1933 років, ознайомлення зі спогадами свідків Голодомору на основі документальних матеріалів, збереження пам’яті про Голодомор, виховання поваги до минулого українського народу й непримиренності до насилля. Під час вищезазначених заходів здобувачі освіти вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

   З 12 по 16 листопада проходив Тиждень  безпеки дорожнього руху, під час якого відбулися такі заходи:  уроки-бесіди «Безпека пішоходів у руках самих пішоходів», бесіди – практикуми  «Безпека на дорозі залежить від кожного», виставка малюнків  «Дай руку, вулице!», засідання «круглого столу» за темою «Молоде покоління – за безпеку дорожнього руху». Метою цих заходів було  закріпити правила дорожнього руху,  навчити дітей безпечній поведінці на дорозі, формувати в них уміння передбачувати небезпечну ситуацію та попереджувати її.

   У рамках місячника правової освіти й попередження правопорушень та з метою підвищення рівня вихованості здобувачів освіти, рівня правової свідомості та правової культури, формування повноцінної особистості як невід’ємної частини суспільства, виховання поваги до загальнолюдських цінностей, закону, прав та свобод людини  у період з 5 по 16 листопада проходили бесіди за «круглим столом» за темами: «Я – дитина, я – особистість», «Колектив починається з мене», інтерактивне спілкування «Від безвідповідальності до злочину один крок», години спілкування «Мудрість поміркованості − золоте правило здорового способу життя»,  просвітницький тренінг «Умій сказати  “Ні!”».    

   25 жовтня відбулися вибори Мера дитячої організації «Шкільне містечко». Як кандидати були зареєстровані такі учні: Глагольєва Вероніка, Помазан Аліса, Тараніченко Ілона,  Баришенко Ольга, Лубенець Денис, Забашта Аміна та Жижневська Ярослава. За більшою кількістю голосів перемогу виборов Лубенець Денис. Вітаємо Дениса та бажаємо йому сформувати активну, цілеспрямовану команду, а також наснаги, креативних ідей і позитивного настрою!

   Закінчився місячник протипожежної безпеки, під час якого діти продовжили ознайомлення з правилами протипожежної безпеки та первинними засобами пожежогасіння, правилами евакуації під час виникнення надзвичайних ситуацій, що дозволило формувати навички самозбереження, свідомої  поведінки  вдома, на природі, у громадських місцях. 

   У період із 22 по 25 жовтня в школі-інтернаті проходили  заходи з нагоди відзначення  Дня вигнання з України нацистських окупантів, а  саме: історична панорама «Це не викреслити з пам’яті» (із залученням працівників Харківського історичного музею), презентації «Народу вірні сини» (у рамках проекту «Славетні імена рідного краю»), засідання «круглого столу» за темою «Вони воювали за Батьківщину». Під час вищезазначених заходів здобувачі освіти ще раз згадали про нелегкі часи та подвиг ветеранів за часів Другої світової війни, про те, яку велику ціну сплатив і сплачує українській народ за свою свободу та незалежність, й подякували мужнім захисників рідної землі.

   У рамках місячника протипожежної безпеки протягом тижня із 17 по 20 жовтня проходили відповідні виховні заходи: хвилинки безпеки з обговоренням небезпечних ситуацій, години спілкування «Із вогнем погані жарти!». Метою цих заходів було продовження ознайомлення дітей  із  правилами протипожежної безпеки, розширення їхніх знань про причини виникнення пожеж; формування  навичок самозбереження, свідомої  поведінки  вдома, на природі, у громадських місцях.

   16 жовтня одинадцятикласники відвідали виставу «Мина Мазайло» Харківського державного академічного драматичного театру імені Т.Г. Шевченка. Діти не тільки ознайомилися з драматичним твором видатного українського письменника Миколи Куліша, а й і отримали безліч позитивних емоцій.

   Із 8  по 11 жовтня проходили заходи з нагоди Дня захисника України. 9 жовтня – акція «Вітаємо захисників», під час якої здобувачі освіти 8-11-х класів готували вітальні листівки та обереги воїнів із зони ООС; 10 жовтня відбувся благодійний ярмарок, а зібрані на ньому кошти були направлені на потреби бійців. Восьмикласники привітали зі святом мешканців мікрорайону.  11 жовтня здобувачі освіти школи-інтернату організували вечір патріотичної пісні. На захід завітали командир взводу 93 бригади Дмитро Сорока та голова благодійного фонду «Берегиня Сходу» Інна Балута. Під час вечора лунали пісні, присвячені подіям, які відбуваються в країні. Також учні вшанували пам’ять загиблих у боротьби за незалежність і цілісність України хвилиною мовчання.  Метою цих заходів було  вшанування мужності, бойового подвигу та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу;  збереження національних військових традицій і звитяг; сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу здобувачів освіти школи-інтернату, посилення їхньої уваги й турботи про захисників рідної землі

   4 жовтня відбувся вітальний концерт із нагоди Дня працівників освіти.  Для учнів це стало  прекрасною нагодою подякувати всім працівникам школи-інтернату за невтомну працю і безмежне терпіння. Багато добрих, теплих слів лунало зі сцени. Учні підготували пісні, вірші, танцювальні композиції та інсценізації. Але найбільше всіх вразив номер у виконанні самих педагогів. 

   З нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана 1 та 2 жовтня проходили  тематичні заходи, а саме: виставка фотографій «Мудрі й багаті літами», години спілкування «Ваш життєвий шлях – наша славна славетна історія», написання міні-творів «Моя бабуся – найкраща». Епіграфом до творів стали такі слова із пісні Ніни Матвієнко та Раїси Кириченко «Сік землі»: «З роду в рід кладе життя мости, без коріння саду не цвісти, без стремління човен не пливе, без коріння сохне, не живе». Учні у своїх творах писали про те, що їхні бабусі працелюбні, добрі, чудові, чуйні, турботливі, дійсно, – найкращі. «Слід пам’ятати про тих людей, що роблять для нас неймовірні відкриття, чекають роками на нас,  і ніколи не забувати про наших чудових та люблячих бабусь» (із твору Кузьменко Олександри, учениці 9-б класу). 

   З 24 по 26 вересня проходили заходи з нагоди Дня партизанської слави, а саме: лекція співробітників Харківського історичного музею «Партизанські стежки Харківщини», презентації «Сторінками партизанської слави», години спілкування «Велич народного подвигу». Під час цих заходів учні дізналися про події, що відбувалися на Харківщині в 1941-1943 роках та познайомилися з їх учасниками. Мета проведення – формування в учнів почуття патріотизму, глибокого розуміння історії свого народу. 

   Із метою формування в учнів інтересу до читання, розвитку пізнавальних інтересів, розширення їхнього кругозору, виховання шанобливого ставлення до книги як духовної й матеріальної цінності  та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек   27 жовтня для учнів 8-х класів відбувся  бібліотечний урок «Твій друг – книга». 

   Із метою виховання дітей у дусі патріотизму, глибокого розуміння історії свого народу 12 вересня учні школи-інтернату відвідали Харківський планетарій, де відбувся виховний захід  «Харків у роки війни та окупації». Під час заходу учні дізналися про події, що відбувалися на Харківщині в 1941-1943 роках.

   20 вересня розпочала роботу виставка стіннівок «Живи цікаво, але безпечно». У стіннівках учні розповідали про те, як зробити своє життя  безпечним, особливо під час прогулянок, ігор на подвір’ї, відвідування спортивних та ігрових майданчиків.  

   19 вересня учні розробляли пам`ятки-буклети «Небезпечні та безпечні місця переходу вулиць», у яких висвітлили можливі місця переходу вулиць та наголосили на тому, що правильно перейти  вулицю означає зберегти собі  життя.

   З урахуванням суспільно-політичної ситуації, що склалася в Україні, усе більшої актуальності набуває виховання в молодому поколінні почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції. У зв’язку з цим,  18 вересня для учнів були організовані віртуальні екскурсії з «відвідання» видатних місць, де протягом ХХ століття відбувалися визначні події українського державотворення. Це один із низки запланованих заходів, що розповідають про історичні події, які привели до проголошення, а потім відновлення незалежності України у ХХ столітті. 

      Із метою виховання дітей у дусі патріотизму, глибокого розуміння історії свого народу 12 вересня учні школи-інтернату відвідали Харківський планетарій, де відбувся виховний захід  «Харків у роки війни та окупації». Під час заходу учні дізналися про події, що відбувалися на Харківщині в 1941-1943 роках.

     У рамках місячника з безпеки дорожнього руху з 10 по 19 вересня, проходили тематичні інформаційно-просвітницькі заходи, а саме: перегляд навчальних фільмів з безпеки дорожнього руху, практичні заняття «Моя дорога додому», «Правила  поведінки на залізницях», «Ми – пішоходи»; години безпеки «Безпечне життя» (моделювання ситуацій); презентації  «Небезпека на дорозі»; бесіди «Ціна неуваги. Присвячується пішоходам». Мета цих заходів – посилення профілактичної та роз’яснювальної роботи, підвищення рівня культури поведінки учнів на дорогах та набуття ними практичних навичок. 

  10 вересня розпочалася робота над проектом «Обдарованість» шукає таланти». Мета цього проекту  – пошук нових обдарованих учнів: вокалістів, танцюристів, читців, акторів та інших творчо обдарованих особистостей. Але не тільки знайти, а  й залучити до участі в різноманітних творчих заходах, проектах, конкурсах; надати можливість демонструвати та розвивати свої таланти.

   Традиційно, на початку нового навчального року, учні школи-інтернату беруть участь у квесті «Ми – одна родина». Мета заходу – згуртувати учнівський колектив, сформувати  уміння працювати в команді, виховувати почуття відповідальності та розуміння того, що учні нашої школи – це одна єдина, дружня родина. Переможців та переможених у грі немає: подарунки й відзнаки отримали  всі.