2015-2016 навчальний рік

Цікаві події


25 травня для учнів школи-інтернату був організований вечір відпочинку «До побачення, школо!», на якому були нагороджені переможці учнівських олімпіад та конкурсів, активні учасники шкільного життя та переможці військово-спортивної  патріотичної гри «Сокіл».

25 травня для учнів 8-11-х класів пройшла військово-спортивна  патріотична гра «Сокіл», мета якої – формування в учнів почуття патріотизму, набуття ними знань, умінь та навичок, необхідних захиснику України, виховання громадських якостей, засвоєння теоретичних та розвиток практичних навичок поведінки в екстремальних ситуаціях. Гра проходила у кілька етапів: огляд строю та пісні, спортивні змагання, змагання зі спортивного орієнтування. У рамках гри також були проведені наступні конкурси: конкурс стіннівок «Історії героїв війни. Вони боролися за Україну», конкурс проектів ландшафтного дизайну, воєнно-історичний конкурс. Під час заходу учнів показували свої знання та практичні навички з топографії, надання першої долікарської допомоги та змагалися у приготуванні польової каші. А увечері, на останній у цьому навчальному році дискотеці, були підведені підсумки гри та нагороджені переможці, якими стали учні 11-А класу. Вітаємо та зичимо подальших перемог!

10 травня з нагоди відзначення Дня матері проходив конкурс розповідей  «Матуся моя ти рідненька!». Учні захоплено  розповідали про найдорожчу у світі людину, про її чуйність і доброту, турботу та постійну підтримку. А також  прозвучали  власні вірші, присвячені матусі.

Протягом тижня, з 10 по 13 травня, у рамках місячника  військово-патріотичного виховання проходили  інформаційні години «Втрати України у роки Другої світової війни», метою яких було оцінити внесок Українського народу в перебіг війни, підсумувати її масштабні спустошливі наслідки для України, а також винести життєво важливі уроки для нашої держави сьогодні.

10 травня відбулося засідання «круглого столу»  за темою «Герої для нас як приклад».  Під час заходу учні розповідали про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань та вшанували  пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом.

Протягом тижня, з 04 по 06 травня, проходили години спілкуваня «Великодні традиції Слобожанщини», на яких учні 8-11-х класів розповіли про традиції  у  їхніх рідних  селищах та містечках під час великодніх свят.

6 травня учні школи-інтернату привітали  ветеранів та учасників Другої світової війни з Днем Перемоги.

6 травня відбулася  літературно-музична  композиція «Ваш світлий Подвиг незабутній», на яку було запрошено ветеранів та учасників Другої світової війни, мешканців мікрорайону. Під час заходу учні вітали гостей зі святом Перемоги, співали пісні й декламували  вірші, що були написані під час Другої світової війни, та вшанували  пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

З 5 травня розпочала роботу  виставка дитячої фотографії «Дорогами війни», на якій зібрані фотографії часів Другої світової війни.

5 травня пройшла  урочиста лінійка «Пам’ятаємо! Перемагаємо!», присвячена  Дню пам’яті та примирення.  Під час заходу учні згадали події Другої світової війни, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та побажали  миру і щастя живим.

5 травня 170 учнів узяли участь у заході, присвяченому Дню пам’яті та примирення, який проходив у «Меморіальному парку «Дробицький Яр». Під час заходу учні поклали квіти до пам’ятника жертв Голокосту та висадили дерева на алеї Пам’яті.

Учні школи-інтернату продовжують роботу з озеленення прилеглої території: облаштували 2 нові квіткові клумби та висадили 10 фруктових дерев.

11 квітня розпочала роботу виставка фотографії «Улюблені куточки». На вистаці зібрані світлині, які розповідають про улюблені  куточки маленької батьківщини наших учнів та розкривають красу природи рідного краю.

З нагоди відзначення Всесвітнього дня здоров’я у навчальному закладі протягом тижня, з 11 по 14 квітня, проходили уроки здоров’я «Духовність та  здоров’я», мета яких – привернути увагу учнів до власного здоров’я, формувати  в них орієнтації на здоровий спосіб життя.

Учні школи-інтернату продовжують роботу з облаштування прилеглої території: розбивають нові квіткові клумби, обкопують дерева, готують до початку літнього сезону спортивне поле та майданчик.                            

Під час весняних канікул учні 8 – А класу відвідали науково-демонстраційний, навчальний центр імені Лева Ландау.

Протягом тижня, з 21 по 25 березня, відбулися години спілкування «Що ми залишимо нащадкам?», мета яких –  виховання  дбайливого ставлення до природи, прагнення зберегти її  для нащадків. 

23 березня учні навчального закладу взяли участь в акції «Напиши листа захиснику Батьківщини». У своїх листах учні писали про велике почуття поваги до тих, хто захищає рідну землю від російського агресора, про сподівання на перемогу; бажали наснаги, терпіння та здоров’я.  

22 березня учні 11- А класу підготували літературний вечір, присвячений дню народження Ліни Костенко, на якому  вони  декламували вірші видатної сучасниці, розповідали про її життєвий та творчий шлях.  

Протягом тижня, з 14 по 17 березня, відбулися години спілкування «Людина та професія», мета яких звернути увагу учнів на фактори, що обумовлюють вибір людиною тієї або іншої спеціальності, обговорити помилки, які допускаються при обранні професії та наголосити на важливості прийняття правильного вибору фаху для подальшого щасливого життя.

17 березня для учнів 10-х та 11-х класів  пройшли бесіди «Ринок сучасних професій», на яких учні розширили свої уявлення про світ сучасних професій та зрозуміли необхідність самопізнання, саморозвитку при професійному самовизначенні.

16 березня учні навчального закладу відвідали виставу Харківського академічного драматичного театру імені О.С. Пушкіна.  «Поминальна молитва» за п’єсою Григорія Горіна, в основі якої лежать твори видатного єврейського письменника Шолом-Алейхема. Учні  не тільки ознайомилися з особливостями мови, побуту, із релігійними звичаями  і традиціями єврейського народу, а  й отримали справжні  уроки  мудрості, мужності, добра і любові попри будь які життєві негаразди.  А головне, вони зрозуміли, що не можна поділяти людей за їх національною приналежністю або віросповіданням.

15 березня розпочала роботу виставка плакатів з правил дорожнього руху, яка нагадує дітям  про необхідність виконувати правила дорожнього руху.

14 березня серед учнів 9-х та 10-х  класів  проходило анкетування з приводу вибору професій.

3 березня відбувся святковий концерт з нагоди відзначення Міжнародного жіночого дня, який підготувала творча група 11-х та 10-х класів у складі: Луценко Ангеліни, Денисової Вероніки, Руденка Дмитра, Мартинова Олександра, Мішусти Михайла. Під час заходу учні навчального закладу привітали працівників зі святом та виконали улюблені пісні про маму, жінок та кохання. А особливо всіх вразив танок у виконанні хлопців 8-х класів.

26 лютого з  метою вшанування подвигу кримчан, які у 2014 році стали на захист української державності та цілісності нашої країни, та формування в учнів ціннісного ставлення до українського народу, Батьківщини, держави та нації для учнів  8-11-х класів пройшли уроки до Дня початку кримського спротиву.

25 лютого до дня народження Лесі Українки учні 10а класу  Маковська Анжеліка та  Беляєв Андрій представили уривки зі знаменитої Лесиної драми-феєрії «Лісова пісня». Виступ супроводжувався   мелодією  та   танком. У  залі була повна тиша: глядачі були вражені переконливим та незрівняним виконанням цього твору.

25 лютого для учнів навчального закладу було організовано вечір відпочинку «Прощавай, зимо!», під час якого пройшло привітання  іменників та переможців загальношкільних конкурсів.

З метою  популяризації  творів Лесі Українки 25 лютого у навчальному закладі проходив  конкурс читців творів Лесі Українки. У залі зібралися шанувальники творчості великої української  письменниці, щоб показати силу і глибину поетичного світу Лесі Українки  та продемонструвати свою любов до українського поетичного слова.

25 лютого до дня народження Лесі Українки учні 10а класу Маковська Анжеліка та  Беляєв Андрій представили уривки зі знаменитої Лесиної драми-феєрії «Лісова пісня». Виступ був супроводжений мелодією та танком.

24 лютого учні школи-інтернату відвідали виставу «Лісова пісня» Харківського театру для дітей та юнацтва. Під час перегляду учні ще раз доторкнулися до творчої спадщини видатної української письменниці,до українського поетичного слова.

23 лютого розпочала роботу виставка ілюстрацій творів Лесі Українки, де представлені малюнки та фотоілюстрації до улюблених творів великої української поетеси.
Протягом тижня, з 22 по 24 лютого, для учнів 8-11-х класів пройшли години спілкування «Донька Кобзаря». Мета яких  – заохочення до класичної спадщини, сприяння формуванню високої духовності та національної свідомості учнів.

22 лютого відбулася урочиста лінійка «Герої не вмирають» з нагоди вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Під час заходу учні переглянули відео про тих, хто загинув на вулицях Грушевського та Інститутській, та вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання..

Протягом тижня, з 15 по 19 лютого, для учнів 8-11-х класів пройшли години спілкування «Афганістан. Як це було?». Мета яких – розширити знання учнів про історичні події афганської війни, виховувати повагу до воїнів-інтернаціоналістів, вшанувати  пам’ять полеглих у тій страшній війні.

18 лютого учні навчального закладу взяли участь у вечорі сучасної солдатської пісні. На вечорі лунали пісні сучасних авторів на воєнну тематику.  Найбільш глядачам сподобалися пісні у виконанні учнів 11-а класу Дугінова Максима та Марченка Олександра, які вони виконували під власний музичний супровід.

17 лютого для учнів 8-9-х класів була організована лекція співробітників Харківського історичного музею з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Під час заходу учнів ознайомили з історією трагічної війни в Афганістані та розповіли  про харків’ян, які брали участь у тій війні. 

16 лютого пройшов творчий концерт  учениці 11-б Лісової Карини. Карина  заспівала свої улюблені пісні, які присвятила педагогічному та учнівському колективам школи-інтернату. 

16 лютого була проведена поетична вітальня до Дня Святого Валентина, на якій учні згадали трагічну історію кохання Ромео та Джульєтти, продекламували улюблені рядки з творів О.С. Пушкіна,  Е. Асадова, В. Висоцького та інших поетів-класиків.

15 лютого  до закладу завітали учасники війни в Афганістані. Ветерани-інтернаціоналісти  розповіли про події, що відбувалися під час війни в Афганістані, відповіли на особисті запитання учнів та  ознайомили їх зі зброєю, що використовувалась радянськими бійцями в тих умовах.

З метою боротьби з  наслідками  забруднення у навчальному закладі розпочато акцію зі збору батарейок. Ініціатором проведення акції виступив учень 8-а класу Олексенко Владислав. Приєднуйтесь, бо на долю батарейок припадає більше 50% токсичних викидів із усіх побутових відходів і, викинувши всього дві старенькі  батарейки з ліхтарика, ви  зіпсуєте дві ванни, 8 відер і  півтори чайника чистої води.

Протягом тижня, з 8 по 11 лютого, для учнів 8-11-х класів пройшли години спілкування за творами В. Сухомлинського «Совість – учитель людини», мета яких – конкретизувати поняття «совість», «муки сумління»; вчити учнів розбиратися у людських недоліках, представлених у літературних творах; допомогти дітям зазирнути у свій внутрішній світ й «поговорити» зі своєю совістю; розвивати здібності розуміти й аналізувати вчинки інших людей.

11 лютого учні школи-інтернату взяли участь у конкурсі учнівських есе «Що для мене патріотизм і любов до Батьківщини». У своїх творах учні писали: «У дитинстві я замислювалася над тим, чому слово «Батьківщина» пишеться з великої літери. Дійсно, а чому? Тому, що твоя країна – це шматочок твого серця, народ – це твоя родина, безкраї лани – це твій дім. Тому вона і пишеться з великої літери – Батьківщина» (Колесник Вікторія, учениця 8-б класу); «Дуже важливо навчитися відрізняти справжніх патріотів від тих, хто лише шукає вигоди для себе, граючи цю роль. Адже в такий складний для нашої Батьківщини час важливими є саме дії. А не пусті слова..» (із твору Гусєвої Анастасії, учениці 11-б класу).

9 лютого пройшли інформаційні години «День безпечного Інтернету», де учні обговорили питання безпечної поведінки в Інтернеті, визначили потенційні загрози та порушення прав людини, які виникають під час користування Інтернетом.

Протягом тижня, з 2 по 4 лютого, для учнів 8-11-х класів пройшли години спілкування «Що означає бути вихованою людиною», мета яких – продовжувати розвивати почуття чемної та вихованої особистості, вміння свідомо дотримуватись усталених норм поведінки, спонукати до пiклування про рiдних, близьких; виховувати любов та пошану до оточуючих людей. 

З 4 лютого у рамках проекту «Моя маленька батьківщина» розпочала роботу виставка дитячої фотографії «Рідні пейзажі», на якій зібрані унікальні світлини, що розкривають красу та неповторність природи рідного краю. 

3 лютого відбулося нагородження переможців ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів.

2 лютого класів пройшло колективне ігрове спілкування «Довкілля, здоров’я та суспільство: що буде далі?», на яких учні розширили свої знання про те,  як впливає забруднене середовище на здоров’я людини, ознайомилися з причинами та наслідками цього забруднення; вчилися дбати про своє довкілля і переконувати інших берегти його.

З метою вшанування пам’яті Героїв Крут та увічнення звитяги українського духу в історичній пам’яті народу 28 січня для учнів 8-11-х класів пройшли інформаційні години «Їм було лише шістнадцять», на яких згадали подвиг української молоді, що назавжди викарбувався золотими літерами на сторінках нашої історії.

28 січня відбувся вечір відпочинку «Зимові мотиви».

27 січня учні навчального закладу відвідали  виставу «Сорочинський ярмарок» Харківського академічного театру музичної комедії. Під час перегляду учні із захватом поринули у масштабне галасливе й колоритне дійство, слідкуючи за долями головних героїв, які вміють кохати, дружити, співчувати, бути щирими й жити з відкритим серцем.

З метою пропаганди здорового способу життя, дбайливого ставлення до свого здоров’я, профілактики шкідливих звичок 26 січня у школі-інтернаті пройшов конкурс агітбригад «Ми обираємо здоровий спосіб життя». Найкращими стали учні 10-а класу. Вітаємо та бажаємо подальших перемог!

28 січня відбувся вечір відпочинку «Зимові мотиви».

27 січня учні навчального закладу відвідали  виставу «Сорочинський ярмарок» Харківського академічного театру музичної комедії. Під час перегляду учні із захватом поринули у масштабне галасливе й колоритне дійство, слідкуючи за долями головних героїв, які вміють кохати, дружити, співчувати, бути щирими й жити з відкритим серцем.

З метою пропаганди здорового способу життя, дбайливого ставлення до свого здоров’я, профілактики шкідливих звичок 26 січня у школі-інтернаті пройшов конкурс агітбригад «Ми обираємо здоровий спосіб життя». Найкращими стали учні 10-а класу. Вітаємо та бажаємо подальших перемог!

23 січня група учнів 8-11-х класів відвідала Обласний центр культури та мистецтв, де оглянула  виставку ляльок-мотанок  «Витоки».

Протягом тижня, з 25 по 28 січня, учні взяли участь у диспутах  «Моральний ідеал та його місце в житті людини», мета яких – сприяти вихованню в учнів доброти, чесності, порядності, гуманного відношення до навколишніх; розвивати в  учнів моральні цінності.

21 січня розпочала роботу виставка «Ми – українці», присвячена Дню Соборності України, на якій представлені  роботи учнів, вихованців гуртків.

20 січня до Дня Соборності України відбулася лекція співробітників Харківського історичного музею, під час якої  були поглиблені знання учнів про історичний факт злуки українського народу, його значення та відстежена  паралель подій, які  стали вирішальними в утворенні і зміцненні української державності.

Протягом тижня, з 18 по 21 січня, для учнів 8-11-х класів пройшли Уроки Соборності, мета яких  – виховання національної свідомості та почуття гідності, формування рис громадянина Української держави, пробудження інтересу до поглибленого вивчення історії та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини.

З 11 по 14 січня у рамках місячника «За здоровий спосіб життя» проходили години спілкування «Цінуй життя», мета яких – формування в учнів ціннісного ставлення до себе та свого здоров’я.

13 січня пройшли вечори «На Меланку я гадала». Учні   представили  невеличкі театралізовані вистави, що розповідали про традиції святкування старого Нового року в Україні.

12 січня розпочала роботу виставка плакатів «Чинники мого здоров’я»,  яка розповідає про елементи, з яких складається здоров’я людини.

25 грудня 
пройшли класні новорічні вогники з конкурсами та розважальними програмами. Учні привітали батьків зі святами та отримали невеличкі, але такі жаданні подарунки.

25 грудня відбулися загальношкільні батьківські збори, на яких батьки познайомилися з навчальними досягненнями учнів школи-інтернату за І семестр 2015/2016 навчального року, дізналися про виховну діяльність та переглянули святкову програму, підготовлену учнями школи-інтернату.

25 грудня, напередодні зимових канікул, для учнів 8-11-х класів проведені єдині уроки з безпеки життєдіяльності. Учні прослухали інструктаж із правил безпеки життєдіяльності та правил безпечної поведінки під час зимових канікул та переглянули презентації, на яких було представлено правила дорожнього руху.

24 грудня для учнів та працівників школи-інтернату відбулася  святкова шоу-програма, протягом якої Дід Мороз подорожував світом та знайомився  з традиціями святкування Нового Року в  різних країнах. Найбільше йому сподобалося у спекотній Африці, де замість ялинки прикрашають пальму, а під час святкування плигають у Ніл. Глядачів вразив  танок сніжинок та хоровод  ялинок   у виконанні хлопців 8-11-х класів.

24 грудня
 пройшов вечір відпочинку, присвячений новорічним святам, під час якого учні вітали один одного зі святом та дарували вітальні листівки й святкові презенти,  зроблені власноруч.

23 грудня
 розпочала роботу виставка виробів гуртківців школи-інтернату «Новорічний подарунок», на якій представлені сучасні слобожанські новорічні подарунки.

17 грудня
 у  навчальному закладі  відбулося фольклорне свято до Дня Святого Миколая. Учні підготували інсценізацію, головними героями якої були бісик, зірочка та янгол. а наприкінці заходу до зали завітав сам Святий Миколай з привітаннями та подарунками

Протягом тижня, з 14 по 18 грудня, проходили засідання години спілкування  «Життя – це не ті дні, що минули, а ті, що запам’яталися». Під час заходів учні вчилися орієнтуватися  та адаптуватися у складних життєвих ситуаціях, розв’язувати конфлікти на основі принципів толерантності.
16 грудня розпочала роботу виставка вітальних листівок до Дня Святого Миколая, новорічних та різдвяних свят.

10 грудня 
у рамках тижня правової освіти  розпочала роботу виставка дитячого плакату «Я маю право», яка сприяє розширенню знань учнів щодо їхніх прав та обов’язків.

Протягом тижня, з 07 по 10 грудня, проходили години спілкування «Правосвідомість громадянина». Під час заходів учні з’ясували поняття правосвідомості, розкрили рівень свої громадської зрілості, рівень правової свідомості та культури.

9 грудня
 учні школи-інтернату відвідали Харківській державний академічний театр ляльок імені В.А. Афанасьєва, де переглянули виставу-притчу «Скотный двор», сповнену гумору, сарказму та трагічного зміста.

8 грудня
 учнів 8-10-х класів узяли участь у виховному заході «Якщо я для себе, то навіщо я?». Під час заходу учні вчилися відповідальності, толерантності, терпимості до іншого, доброзичливості, готовності допомогти іншим, вчилися поєднувати моральну свідомість та особисту поведінку.

7 грудня  відбулося засідання мерії «Шкільного містечка», на якому були підведені підсумки участі класних колективів в акції «Спільними зусиллями». Найактивнішими були учні  9-а та 11-б класів.

7 грудня в школі-інтернаті пройшов огляд строю та пісні. Цей захід традиційно в нашому навчальному закладі відбувається  з нагоди відзначення Дня Збройних Сил України. Учні змагалися у виконанні стройової пісні та  показували свої навички зі строєвої підготовки й вміння виконувати команди. Переможцем став взвод 10-б класу, який складався у більшості з дівчат. Вітаємо!

6 грудня у навчальному закладі  було оформлено виставку фотографій «Герої не вмирають», яка розповідає про  бійців-харків’ян, що загинули на сході України.

4 грудня  в школі-інтернаті відбувся ярмарок-продаж виробів учнів та їхніх батьків. На ярмарку були представлені різноманітні дерев’яні вироби,  ляльки-мотанки, картини, вишивки бісером та інші речі, що були виготовлені під керівництвом Малишевої Т.М., Ріпи В.Ф., Куциної С.А. – керівників гуртків. Зібрані під час ярмарку кошти будуть перераховані на потреби поранених військовослужбовців. Найбільше грошей зібрали учні 9-а та 11-