2016 – 2017 навчальний рік

План заходів екологічного двомісячника


   9 червня відбулися урочистості з нагоди випуску учнів 9-х класів та вручення свідоцтв про базову середню освіту.  Традиційно зі словами привітання до випускників 9-х класів звернулася директор школи-інтернату, заслужений працівник освіти України,  кандидат педагогічних наук, доцент Лариса Георгіївна Карпова. Дуже цікаво та захопливо пройшла друга частина свята, під час якої з уст випускників лунали проникливі слова вдячності адміністрації, педагогічному колективу, іншим працівникам школи-інтернату за турботу, терплячість та уміння завжди прийти на допомогу. А наостанок – фото на пам’ять.


    26 травня відбулося свято «Останнього дзвоника».

   25 травня з нагоди закінчення 2016/2017 навчального року пройшла  прощальна дискотека, на якій була проведена церемонія нагородження кращих учнів  школи-інтернату.

   25 травня  в рамках місячника військово-патріотичного виховання відбулася  загальношкільна військово-патріотична гра «Сокіл».

    15 травня закінчився екологічний двомісячник «Зелена весна 2017», під час якого учні привели в належний санітарний стан шкільну територію, упорядковували 3 нових квітника, висадили 10 дерев та облаштували спортивний майданчик. Також були проведені відповідні тематичні заходи.  У рамках двомісячника та з метою відзначення 31-річниці аварії на Чорнобильській АЕС учні відвідали Харківський планетарій, де прослухали тематичну лекцію. 

   12 травня  з нагоди Дня матері у школі-інтернаті проходив конкурс міні-творів «Моя матуся». У своїх творах учні писали про те, що кожен із нас повинен дякувати своїй матері, найріднійшій людині, і робити все для того, щоб вона завжди посміхалася. «У світі існує багато складних та важливих професій: лікар, учитель, юрист… Але найскладніша – мама!» – із твору учениці 10-В класу Міщенко Карини.

   5 травня з нагоди Дня пам’яті та примирення була проведена урочиста лінійка. Під час заходу учні почули про людські втрати в роки Другої світової війни. На лінійці учні вшанували пам’ять полеглих хвилиню мовчання.


   4 травня відбувся святковий концерт з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Європі для учнів школи-інтернату та мешканців мікрорайону.  

   4 травня учні школи-інтернату привітали ветеранів та учасників Другої світової війни.

   18 квітня відбулося засідання «круглого столу» за темою «Екологічна безпека», метою якого стало набуття учнями глибоких знань про навколишнє середовище, формування в них екологічної культури, озброєння їх досвідом розв’язання екологічних проблем.

   17 квітня пройшли інформаційні години «Великодні традиції рідного краю». Під час заходу учні розповідали про великодні обряди, які притаманні їхній малій батьківщині.

   Протягом тижня  з 10 по 13 квітня  проходила колективно творча справа «Сторінками Червоної книги», метою якої було сформувати в учнях  екологічну культуру, а саме: розширити уявлення про цінність та багатогранність природи й виховувати любов  до рідного краю і дбайливе  ставлення до природи.

   З 13 квітня розпочала роботу виставка писанок «Писанковий дивосвіт».


   12  квітня  учні відвідали виставу «Летучая мышь» Харківського академічного театру музичної комедії. Учні були зачаровані легкою музикою Й. Штрауса та вражені  тонким  гумором й філігранною  іронією. Вистава пропагує ціннісні ідеали: тепло сімейного вогнища, віддане кохання, душевний спокій.

   11 квітня для учнів 8-11-х класів пройшли інформаційні години «Україна і космос». Під час заходу учні зачитали доповідь про вклад українських вчених і конструктарів у розробку основ теорії створення ракет, міжпланетних польотів, практичної космонавтики й авібудування.

   З нагоди Всесвітнього дня здоров’я 6 квітня у школі-інтернаті відбулися єдині уроки здоров’я «Позитивне мислення та вчинки – запорука відмінного емоційного здоров’я». Метою цих заходів було розкриття взаємозв’язку стану здоров’я людини і різних  сфер її життєдіяльності; створення формули позитивного емоційного стану; розвиток вміння корегувати і підтримувати  своє психологічне здоров’я.

   5  квітня  пройшов конкурс читців гуморесок, під час якого лунали твори   відомих українських авторів: Павла Глазового, Степана Олійника та інших.  Учасники заходу продемонстрували навички художнього читання гуморесок, високий рівень володіння мовою, почуття гумору та вміння артистично донести зміст твору до слухачів. Переможцями конкурсу стали Литвин Анастасія, учениця 9-А класу, Іщенко Олександр, учень 9-Б класу, та Яцуник Євгенія, учениця 10-А класу. Вітаємо та бажаємо подальших творчих успіхів!

   4 квітня розпочала роботу галерея інформаційних бюлетенів «Майбутнє Землі в наших руках».

   Протягом весняних канікул учні школи-інтернату побували на екскурсії  в  Фельдманекопарку, прослухали лекції  в Харківському планетарії, відвідали архітектурні пам’ятки рідного міста. Учні 8-Б класу в рамках екологічного проекту взяли участь в акції «Допоможемо рукокрилим».


   10 березня для учнів 8-11-х класів пройшли заочні екскурсії «Життєвими дорогами Тараса».

   З нагоди відзначення дня народження Т. Г. Шевченка 9 березня  відбулося засідання «Круглого столу» за темою  «Життєвий і творчий шлях Тараса Шевченка», у якому взяли участь працівники Харківського історичного музею.  Під час заходу учні  переглянули тематичний документальний фільм «Таємниці генія Шевченка», з якого дізналися про невідомі раніше сторінки життя письменника. Після перегляду фільму учні зачитували улюблені рядки із творів Т. Шевченка.   Захід був покликаний виховувати в учнях патріотизм, повагу до культурної спадщини України.

   З 9 березня розпочала роботу виставка ілюстрацій до творів Т. Г. Шевченка, яку підготували учні 9-А класу.

   Протягом тижня з 27 лютого по 2 березня проходили години спілкування «Окупація Криму. Рух Опору», метою яких було формування в учнях усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю; накопичення учнями досвіду із захисту прав людини  та  розв’язування  конфліктів із дотриманням демократичних принципів.

   У рамках місячника з безпеки дорожнього руху 1 березня була оформлена виставка тематичного плакату.

   З нагоди відзначення дня народження Лесі Українки 27 лютого відбувся конкурс читців творів Лесі Українки.  Захід був покликаний виховувати в учнях патріотизм, повагу до культурної спадщини України. Учасники продемонстрували оригінальне декламування поетичних творів видатної української поетеси. За підсумками конкурсу журі визначило наступних переможців: Рибіна Дар’я, учениця 8-Б класу; Новікова Кароліна, учениця  10-Б класу (І місце);   Лук’янченко  Анна, учениця 10-А касу (ІІ місце), Шаповал Єлизавета, учениця  9-А  класу та  Малюкін Володимир, учень 10-В класу (ІІІ місце). Гран-прі здобули учні 9-Б класу  Гранкіна Дар’я, Іщенко Олександр, Панченко Яна. Вітаємо!

    Аби вшанувати подвиг учасників Революції Гідності та пам’ять Героїв Небесної Сотні, виховати в учнях почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині та стати на її захист у школі-інтернаті були організовані відповідні  заходи.   А саме: 20 лютого відбулася лінійка-реквієм, під  час якої учні згадали трагічні події листопаду 2013 року-лютого 2014 року та вшанували пам’ять загиблих патріотів хвилиною мовчання, а  21 лютого була проведена година спілкування «Вони загинули, щоб жила Україна» за участі працівників Харківського історичного музею. На захід було запрошено учасників подій на Майдані: координатора громадської організації “Зелений фронт”, автора відеокадрів зі стрільбою снайперів на Інститутській, Игоря Гуденко та учасницю протистояння з “Беркутом” 18-20 лютого 2014 року Юлію Фіданян. Учні почули реальні історії очевидців подій та прослухали спогади про те, як виборювалася свобода й формувалося нове українське суспільство. Гості наголосили на тому, що Майдан робили звичайні люди, це був героїзм простих громадян України.

  
15 лютого
пройшла зустріч учнів із заступником голови Харківського міського союзу ветеранів Афганістану Ломакіним Геннадієм Івановичем, якій розповів про участь українських солдат і офіцерів у війні на території Афганістану у 1979-1989 роках.

   З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав 15 лютого в школі інтернаті відбулося засідання «круглого столу» за темою «Афганістан. Як це було?», у якому взяли участь  працівники Харківського історичного музею. Метою цього заходу було виховання почуття патріотизму, набуття учнями навичок аналізу історичних фактів, формування їхньої власної точки зору та  вшанування пам’яті загиблих воїнів, які виконували воїнський обов’язок за межами Батьківщини.

   14 лютого цікаво і активно пройшли заходи до Дня закоханих.  Протягом дня учні збирали частинки великого серця, надсилали один одному через почту Святого Валентина привітання та побажання, а увечері  дует  музикантів Ольги та Юрія Карпінських представили учням незабутню концертну програму, під час якої лунали  відомі пісні про кохання. Програма подарувала учням позитивні емоції та знайшла  відгук у серцях і душах дітей.
  
   Протягом тижня у школі-інтернаті працювала персональна виставка творчих робіт учениці 9-А класу Новіцької Анни. На виставці були представлені картини, авторські ляльки та вироби із солоного тіста.

   8 лютого учні школи-інтернату відвідали виставу «Любов у стилі ДЖАЗ» Харківського академічного театру музичної комедії.  Вистава вразила учнів цікавим сюжетом, інтригою та вируючими пристрастями, віртуозною грою акторів, захопливими танцями та джазовими композиціями. Учні аплодували стоячи!       

   7 лютого  для учнів школи-інтернату провели бесіди за «круглим столом», під час яких учні з’ясовували, кого можна вважати вихованою людиною і як розвивати вміння свідомо дотримуватися усталених норм поведінки.

   У закладі продовжується робота над проектом «Герої мого краю», метою якого є вивчення  й збереження історичного минулого своєї малої батьківщини,  вшанування  пам’яті  про героїв минулого та сьогодення. Результатом цього проекту повинен стати збір інформаційних матеріалів і оформлення постійної експозиції «Герої сьогодення». 

   31 січня відбувся конкурс агітбригад «Молодь обирає здоров’я», яким було завершено місячник «За здоровий спосіб життя». Перемогла команда учнів 10-В класу. Вітаємо та бажаємо подальших перемог!  (фото Яцуник)

   31 січня проходила виставка рефератів «Вплив шкідливих звичок на організм людини».  У своїх роботах учні  проаналізували вплив шкідливих звичок на організм людини та розглянули особливості профілактики тютюнопаління, алкоголізму та наркоманії.

   Протягом тижня, з 30 січня по 2 лютого, у рамках проекту  «Герої мого краю» учні розповідали про бійців АТО та учасників Другої світової війни, які народилися у містах, селищах та селах Харківщини. (проект 10-В)

   30 січня з нагоди вшанування пам’яті Героїв Крут пройшли тематичні години спілкування «Вони загинули, щоб жити», мета яких  –  формувати й розвивати в учнях мотивації, спрямовані на підготовку до захисту Вітчизни, на прикладі подвигу однолітків; виховати  почуття  патріотизму, любов до свого народу, його історії та героїчного минулого.

   У рамках місячника «За здоровий спосіб життя» для учнів 8-11-х класів з 23 по 26 січня проходив  конкурс творів «Твоє життя – твій вибір», у яких учні розповідали  про те, яку роль відіграє в житті  людини рухлива активність, повноцінне харчування, санітарно-гігієнічні навички та свідоме ставлення до свого здоров’я.
 
   25 січня учні школи-інтернату відвідали виставу за твором М. Гоголя   «Ніч перед Різдвом» Харківського театру для дітей та юнацтва, яка є лауреатом престижних театральних фестивалів. Учні були вражені незвичайною постановкою та музикою з фольклорними мотивами.

   Задля  виховання в учнів нацiональної свiдомостi учнiв i людської гiдностi, глибокої поваги й любовi до Батькiвщини  та з нагоди відзначення Дня Соборності України 23 січня в школі-інтернаті проведено години спілкування «Лише Батьківщина, лише Україна залишиться в серці моїм назавжди».
  
 З нагоди Дня Соборності України вихованці гуртків організували тематичну виставку своїх робіт.

   20 січня до Дня Соборності України учні 8-9х класів прослухали тематичну лекцію працівників Харківського історичного музею, метою якої було  поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження інтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу.

     Протягом тижня з 16 по 20 січня проходив конкурс учнівських есе  на тему «Соборність і злагода – умови процвітання України». У своїх творах учні писали про те, що Схід і Захід – це  єдина та неподільна Україна: «Справжнім українцем має право називатися той, хто не цурається своєї мови, культури, хто віддано служить своїй матері-землі, хто готовий віддати своє життя  на її захист від ворогів» (із твору учениці 10-А класу Гранкіної Яни).  А Гапочка Валерія, учениця 8-А класу,  стверджує: «Соборність – одна з найважливіших на сьогодні тем історії України. Навіть щоб квітці рости, потрібне сонце. Так і нашій країні, як тій квітці, потрібна свобода, злагода, соборність, мир». Переможницею конкурсу стала Тригуб Анна, учениця 8-Б класу. Вона написала: «Я живу в Харківській області, у смт Червоний Донець. У нашому сучасному красивому селищі поряд з харків’янами живуть багато сімей із західної України. Дорослі працюють у сфері видобутку газу, а діти разом з нами навчаються в школі. Ми всі дружимо, живемо одним життям і не звертаємо уваги, хто на якій мові розмовляє. Там, де я живу, частіше розмовляють російською, діти з Заходу – українською з різними діалектами, але всі ми знаємо, шануємо свою українську державну мову. Ми – один український народ!».

   З 11 по 13 січня пройшли години спілкування «Здоровий спосіб життя – це модно!», метою яких було формування в учнів бажання дотримуватися здорового способу життя та виховання почуття відповідальності  за своє здоров’я. 

   11 січня у рамках місячника «За здоровий спосіб життя» для учнів 8-11-х класів відбулися бесіди «Здорова людина – успішна людина», які були спрямовані на формування в учнів активної життєвої позиції та протидію  всім  небезпечним   для здоров’я  явищам.
  
   З 5 по 9 січня  група учнів 8-10-х класів відвідала Закарпаття.         

  Протягом зимових канікул учні, школи-інтернату побували  біля головної ялинки міста,  відвідали виставкові зали, кінотеатри.

   23 грудня відбулися загальношкільні батьківські збори за підсумками навчально-виховного процесу за І семестр 2016/2017 навчального року.

   23 грудня пройшли єдині уроки з безпеки життєдіяльності перед початком зимових канікул, на яких учням нагадали правила поведінки на вулицях і дорогах у зимовий період, правила користування громадським транспортом, правила пожежної безпеки під час святкування Нового Року тощо.

   22 грудня  відбувся вечір відпочинку «З Новим Роком вітаємо вас».

  22 грудня на свято з нагоди Нового Року до учнів школи-інтернату завітали герої новорічних мюзиклів та казок, які привітали всіх присутніх зі святами!