З нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору  та політичних репресій та з метою збереження пам’яті про трагічні сторінки нашої історії, виховання почуття стурбованості долею невинних жертв; сприяння бажанню вивчати історію своєї країни  25 листопада учні закладу взяли участь у засіданні «круглого столу» за темою «Правда про ті роки», до організації якого були залучені працівники Харківського історичного музею. Також учні переглянули пересувну тематичну виставку Харківського історичного музею, яка розповідала про трагічні події, що відбувалися на України в 1932-1933 роках.

З 21 по 25 листопада в ліцеї проходили заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи. 23 листопада відбулася урочиста загальношкільна лінійка  «День Гідності та Свободи», під час якої учні згадали події 2013-2014 років та вшанували пам’ять хвилиною мовчання всіх, хто загинув, захищаючи незалежність і свободу України. Також  учні переглянули документальний фільм «Україна, маски революції» та взяли участь у конкурсі творів «З любов’ю до України»; вихователі підготували інформаційні вітрини «Україна: єдина і неділима». Головна мета цих заходів –  формування  в учнів ціннісного ставлення до України; прав та свобод людини, європейського вибору українців; розвиток національної самосвідомості, громадянської активності; виховування патріота, готового захищати незалежність та свободу своєї Батьківщини.

Із 16 по 19 листопада в ліцеї проходив тиждень толерантності, протягом якого учні створювали «Дерево толерантності», брали участь в годинах спілкування «Толерантність людини – найважливіша умова миру і злагоди в сім’ї, колективі, суспільстві», обміні думками «Чи живе в моїй школі толерантність?», у колі думок «Біла ворона», визначали найтолерантнішого учня класу. Головна мета усіх цих заходів – виявити основні риси толерантності, формувати в учнів загальнолюдські моральні цінності, визначати значення толерантності в житті людей та в суспільстві.

Протягом тижня, з 2 по 6 листопада, у закладі проходив тиждень безпеки дорожнього руху, під час якого відбулися відповідні виховні заходи: єдиний урок на тему «Пам’ятай та виконуй», інтерактивні бесіди «Правила дорожнього руху єдині для всіх», публіцистична вистава «Руху правила єдині – поважали їх повинні». Метою цих заходів було – нагадати учням про необхідність дотримання правил дорожнього руху, залучення дітей до просвітницької діяльності з цього питання.

У ліцеї  продовжується робота щодо протидії булінгу, а саме:  4 листопада відбулося заняття з елементами тренінгу «Як подолати підліткову агресивність?», із 2 по 5 листопада проходили години спілкування «Чи можна жити без конфліктів?», мета яких – запобігання проявам насильства в учнівському середовищі, формування в учнів толерантного ставлення один до одного, яке потрібні для безконфліктного спілкування.

24 вересня в рамках місячника з безпеки дорожнього руху учні ліцею  взяли участь у флешмобі  «“Обдарованість” за безпеку дорожнього руху». Учасники заходу продемонстрували свої знання з правил дорожнього руху, показали вміння орієнтуватися у складних небезпечних ситуаціях, але головне – закликали завжди дотримуватися цих правил. 

22 вересня учні 8-х класів відвідали меморіальний комплекс «ДРОБИЦЬКИЙ ЯР». Діти вшанували пам’ять загиблих жертв Голокосту, переглянули експонати музею та архівні документи, які їх глибоко вразили. Мета екскурсії – донесення до учнів думки, що трагедія в Дробицького яру – це частина історії не лише однієї нації, а й всієї України.

9 вересня випускник ліцею 2020 року Некрутов Ілля презентував учням     8-х класів свій проект «Освітня «Eko friendly», який передбачає волонтерську  і наукову діяльність у Харківському Центрі Реабілітації Рукокрилих» та сортування сміття. Учні виявили зацікавленість і вирішили долучитися до цієї важливої справи.

 Із  8 по 10 вересня у закладі впроваджувався проект «”Обдарованість”» шукає таланти». Учні демонстрували свої вміння як декламатори, ведучі, танцюристи, музиканти, декоратори тощо. Вітаємо всіх, хто взяв участь! Проект надав можливість відкрити багато нових талантів, розкрити нові таланти тих учнів, з якими ми вже знайомі. Незабаром  ми всі дізнаємося про них. Дочекайтесь!